OGŁOSZENIA

28.05.2023 R.

 1. 28. maja obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

      Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

   2. Dziś swoją pielgrzymkę stanową do Piekar Śl. odbywają mężczyźni i młodzieńcy. Pamiętajmy o pątnikach w naszych modlitwach.

 1. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.30. W tygodniu (do środy włącznie) o godz. 17.30.

 1. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego.

 1. Odwiedziny chorych: w poniedziałek w Jejkowicach, we wtorek w Zebrzydowicach. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii.

 1. Dzieci i młodzież, ich bliskich zapraszamy na Mszę św. szkolną – w środę o godz. 17.00.

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa związane z każdym z tych dni po Mszach św. porannych.

 1. W czwartek będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

 1. Informujemy, iż w poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 1. Za tydzień w katedrze odbędzie się pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych.

 1. Tegoroczna procesja Bożego Ciała – w czwartek 8. czerwca – będzie wiodła ulicami Jejkowic. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00, która zostanie odprawiona na placu przy ul. Za Koleją 34D. Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: Za Koleją, Przed Koleją, Poprzeczną, Dworcową i Główną do kościoła. Ołtarze będą usytuowane w następujących miejscach: ul. Przed Koleją 13, Poprzeczna 36A, Dworcowa 13, Główna 14. Rodzinom serdecznie dziękujemy za przyjęcie propozycji i wyrażenie zgody na postawienie ołtarzy. Bardzo prosimy wszystkich mieszkających w okolicy miejsc ołtarzy oraz wzdłuż trasy o pomoc w budowaniu ołtarzy i piękne udekorowanie trasy.

 1. Przyjmujemy zapisy na parafialną, pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 26. czerwca do 1. lipca. Koszt – 390 zł. Nieprzekraczalny termin zapisu – 31 maja.

 1. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”. W nim m.in. odpowiedź na pytanie o znaczenie sfomułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowywaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa.

 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.