• 23. czerwca obchodzimy 12. Niedzielę zwykłą.
  • Kolekta dnia jest przeznaczona na naszą archidiecezję. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • W dzisiejszą niedzielę, przed kościołem – zbiórka do puszek na rzecz – prowadzonego przez Caritas -Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową.
  • Nieszpory niedzielne – o godz. 16.30. Zapraszamy.
  • W poniedziałek i środę wieczorem kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła przypada w sobotę. W związku z tym zapraszamy do udziału w naszej pieszej pielgrzymce ślubowanej, która wyruszy w przyszłą niedzielę 30. czerwca o godz. 7.30 sprzed kościoła. Nie będzie wspólnego powrotu, prosimy zapewnić sobie transport do domu we własnym zakresie.
  • Kolekta przyszłej niedzieli – na nasz kościół parafialny.
  • Ks. wikary w lipcu udaje się na swój urlop. Można mu jeszcze przekazać intencje mszalne do odprawienia podczas wakacji poza naszą Parafią.
  • Informacje dla pieszych pielgrzymów na Jasną Górę: odbiór bagaży – w niedzielę 23. czerwca po Mszy św. wieczornej (w godz. 18.00-19.00) na parkingu przy salkach; wyjazd autokarami – w poniedziałek 24. czerwca, po Mszy św. porannej sprzed kościoła. Pielgrzymów polecamy Waszej modlitwie.
  • Dzisiejsza modlitwa w ramach Seminarium Odnowy Wiary rozpocznie się o godz. 18.30. Uczestników Seminarium idących na pielgrzymkę prosimy o pozostawienie bagaży przed modlitwą.
  • Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie czy obozy, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
  • Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”. W nim m.in. o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności” – czym jest zdrowa religijność, przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze.
  • Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Udającym się na urlopy i wakacje – radosnego, bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwych powrotów do domu i naszej Parafii.