OGŁOSZENIA

1. Dziś przypada 17. Niedziela zwykła. Msza św. o godz. 7.00 w int. wdów naszej Parafii z ok. wspomnienia Św. Anny.
  2. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół parafialny. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Nieszpory niedzielne – o godz. 16.30.
  4. Dziś pobłogosławimy pojazdy z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Po niej na placu za probostwem nastąpi poświęcenie pojazdów.
  5. Odwiedziny chorych: w poniedziałek w Jejkowicach, we wtorek w Zebrzydowicach. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii.
  6. Msza św. wakacyjna dla dzieci – w środę o godz. 17.00.
  7. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas trzeźwości i abstynencji. Księga Trzeźwości jest wyłożona przy bocznym ołtarzu NSPJ, do której można wpisać swoje postanowienie.
  8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa tych dni – po rannych Mszach św.
  9. Odpust Porcjunkuli obchodzimy w piątek. Można zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny, odmawiając „Wierzę w Boga”, Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” i spełniając zwykłe warunki odpustu. Więcej informacji – w naszym biuletynie „Królowa Szkaplerza”.
  10. Msza św. w int. zmarłych mężów, ofiara od wdów, w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny UŚ.
  12. Trwa peregrynacja Ikony Świętej Rodziny w domach i rodzinach naszej Parafii. Chętnych prosimy o wybranie terminu przyjęcia Ikony w swojej rodzinie. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
  13. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”. W nim m.in. odnowienie kolejnej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego przez pryzmat postaci świętych i błogosławionych, którzy brali w nim udział i inne.
  14. Wszystkim życzymy radosnego przeżycia niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wypoczywającym na urlopach i wakacjach – spokojnego, bezpiecznego czasu wytchnienia i szczęśliwych powrotów do domu.