CZCICIELE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

     Obraz Pana Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie” do naszej Parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej i św. Piusa X został sprowadzony w trzeci piątek miesiąca – 22 lutego 1985 r. Uroczystą Mszę świętą sprawował ks. proboszcz Franciszek Konieczny, dokonał też poświęcenia obrazu, odmówiona została z wiernymi Koronka do Miłosierdzia Bożego. W pierwszą rocznicę poświęcenia obrazu została odprawiona Msza święta w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego i kapłanów, o godzinie 15.00 – uwielbiano Miłosierdzie Boże. W Białą Niedzielę 18 kwietnia 1993 r. siostra Faustyna Kowalska została wyniesiona na ołtarze jako błogosławiona. Papież Jan Paweł II ustanowił pierwszą niedzielę po Zmartwychwstaniu Świętem Miłosierdzia Bożego. Poprzedni proboszcz naszej Parafii – ks. Karol Matera sprowadził do naszego kościoła z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z Łagiewnik 30.05.1996 r. relikwie błogosławionej siostry Faustyny. 30 kwietna 2000 r. w Święto Miłosierdzia Bożego siostra Faustyna została kanonizowana przez papieża rodaka Bł. Jana Pawła II. Do chwili obecnej w każdy trzeci piątek miesiąca Parafianie modlą się wspólnie po pierwszej Mszy świętej porannej Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia wieczorem, po Mszy św. jest okazja adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a na zakończenie ok. godz. 21.00 odmówić wspólnie Koronkę, zyskać błogosławieństwo i uwielbić Matkę Bożą Apelem Jasnogórskim. W trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.00 w godzinie łaski uwielbiają Miłosierdzie Boże.