MINISTRANCI

Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza działająca w naszej Parafii gromadzi chłopców i młodzieńców, którzy swoją obecnością i posługą pomagają kapłanom w sprawowaniu, a wiernym w uczestnictwie we Mszy Świętej. Ministranci to ci, którzy mogą być najbliżej Jezusa Chrystusa ukrytego w tajemnicy Eucharystii. Z tej racji, uczestnictwo w tejże grupie jest jednym z największych zaszczytów jakie może spotkać młodego chrześcijanina. Co oprócz służby przy ołtarzu robią ministranci? Do naszych obowiązków należy przede wszystkim ciągłe pogłębianie wiedzy i swojego zaangażowania. Służy temu regularna formacja podczas cotygodniowych zbiórek (sobota, godz. 8:00), dekanalne dni skupienia oraz coroczne rekolekcje wakacyjne. Naszym kolejnym zadaniem jest towarzyszenie księżom w odwiedzinach duszpasterskich (tzw. kolędzie). Bycie ministrantem to nie tylko obowiązki. Staramy się jak najczęściej spędzać razem czas: raz w tygodniu gramy w piłkę na hali sportowej, jeździmy na wycieczki oraz robimy wiele innych, ciekawych rzeczy. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórki sobotnie.

Zapraszamy na stronę naszych ministrantów: http://ministrantjejkowic.wixsite.com/mjejkowice