OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 17 listopada świętujemy 33 Niedzielę zwykłą, którą obchodzimy jako Światowy Dzień Ubogich oraz w naszej archidiecezji - jako Niedzielę Muzyki Sakralnej. Kolekta niedzieli jest przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. W dzisiejszą niedzielę - w ramach Dni Cecyliańskich - występ chóru „Cantate Deo” z Parafii Św. Jadwigi z Nowin podczas Mszy św. o godz. 11.00.
  3. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - dziś o godz. 15.00.
  4. Modlitwa w intencji naszej Parafii - we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
  5. Msza św. szkolna dla dzieci, młodzieży i ich bliskich - w środę o godz. 17.00.
  6. Kolekta przyszłej niedzieli - Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - będzie przeznaczona na naszą archidiecezję.
  7. W przyszłą niedzielę oraz w 1 i 3 Niedzielę Adwentu Siostry Salwatorianki zaproponują opłatki na stół wigilijny.
  8. Zapraszamy narzeczonych na kurs nauk przedmałżeńskich metodą dialogową, który rozpocznie się w czwartek 21 listopada o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim w Rybniku (ul. Brudnioka 5). Zapisy pod numerem: 608 346 320.  Więcej informacji na stronie internetowej Duszpasterstwa.
  9. KSM Archidiecezji Katowickiej po raz drugi włącza się w ogólnopolską akcję Polak z sercem! Rok temu zebrano ponad cztery tony darów. Adresatami zbiórki są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Do 24 listopada 2019 r. będziemy zbierać - żywność z długim terminem ważności: środki chemiczne, artykuły szkolne i biurowe, by wyposażyć świetlice dla dzieci i młodych na Kresach. Dary można składać w zakrystii. Równolegle do niniejszych działań odbywać się będzie zbiórka funduszy (do 30 czerwca 2020 r.) prowadzona przez „Fundację dla młodzieży”. Więcej informacji na stronie: katowice.ksm.org.pl. Zapraszamy do włączenia się w akcję!
  10. Zachęcamy do modlitwy o świętość życia kapłanów i o nowe powołania do służby Bogu i ludziom nieprzerwanie w dniach 29.11. od godz. 15.00 do 01.12., godz. 21.00 w kaplicy na Campusie w Rybniku przy ul. Rudzkiej. Nasza Parafia ma wyznaczone godziny czuwania w piątek 29 listopada w godz. od 17.00 do 19.00.
  11. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in.: wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life i inne.
  12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
Our website is protected by DMC Firewall!