OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 21 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na nasze inwestycje parafialne - konkretnie na wykonanie dwóch nowych witraży Św. Archaniołów Michała i Gabriela. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Zapraszamy na uroczyste nieszpory świąteczne o godz. 16.30, połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
  2. W poniedziałek - drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. - jak w niedzielę. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory świąteczne i Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i KUL.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 6.30.
  4. Dzieci i młodzież, ich rodziców i bliskich zapraszamy na Mszę św. szkolną - w środę o godz. 17.00.
  5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Msza św. o godz. 9.00 będzie sprawowana w intencji Czcicieli. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - o godz. 15.00. W tym dniu rozpocznie się też Tydzień Miłosierdzia. Kolekta zostanie przeznaczona na cele Caritas archidiecezji. Również w przyszłą niedzielę liczenie udziału wiernych we Mszy św. niedzielnej.
  6. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia przez nas wszystkich Triduum Paschalnego: kapłanom za posługę w konfesjonałach i przy ołtarzu, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii, panom kościelnym Błażejowi i Aleksandrowi, paniom: Izabeli i Renacie za udekorowanie i porządkowanie kościoła, młodzieży i rodzinom za przygotowanie adoracji i Ciemnych Jutrzni, grupom parafialnym, tworzącym liturgię, służbie liturgicznej i kościelnej, zespołowi śpiewaczemu panów, panu organiście, chórowi „Harmonia”, budującym ciemnicę i Boży Grób oraz Wam wszystkim - drodzy Parafianie - za liczny udział w ceremoniach. Bóg zapłać również za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy też wszystkim, którzy składali czy też nadesłali nam życzenia z okazji Wielkiego Czwartku i Wielkanocy.
  7. Organizujemy parafialną autokarową pielgrzymkę na Węgry w dniach 3-6 czerwca. Bliższe informacje - w zakrystii oraz na naszej stronie internetowej. Zainteresowanych zapraszamy. Zapisy w zakrystii.
  8. Siostry Urszulanki z Rybnika zapraszają absolwentów VIII klas SP i Gimnazjum na dni otwarte - w sobotę 27 kwietnia i w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 10.00-14.00
  9. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in.: o mało znanym obliczu Jerozolimy - miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus, o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu, jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół. Jest też jeszcze „Mały Gość Niedzielny” z płytą Arki Noego.
  10. Wszystkim składamy serdeczne życzenia świąteczne - bliskości Jezusa Zmartwychwstałego i życzymy radosnego świętowania.