OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 12 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta dnia jest przeznaczona na archidiecezję. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
  2. Jutro - w poniedziałek - Dzień fatimski. Zapraszamy na Różaniec fatimski z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdego z osobna - o godz. 11.00, potem Msza św.
  3. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.
  4. Msza św. szkolna - w środę o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i rodziców.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. porannej odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja w ciszy - od godz. 18.30; Koronka, Apel Jasnogórski oraz uczczenie relikwii Św. Siostry Faustyny - o godz. 20.50.
  6. W sobotę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”, który potrwa do 25 stycznia.
  7. Msza św. w int. Ks. seniora Eugeniusza Fajkisa z ok. Jego urodzin - w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy w int. Solenizanta.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.
  9. Kolędowanie Małemu odbędzie się 26 stycznia. Zapraszamy dzieci uzdolnione muzycznie, grające na instrumentach, śpiewające - do udziału w tym koncercie. Należy zgłosić się w zakrystii podając repertuar.
  10. Planujemy pielgrzymkę na północny wschód Polski, Litwę i Białoruś w dniach 21-29 kwietnia. W programie m.in. Sokółka - miejsce cudu eucharystycznego, Wigry, Sejny, Białowieża, Kruszyniany, Supraśl;  na Litwie: Troki, Ostra Brama; na Białorusi: Nowogródek Świteź i wiele innych miejsc. Zapisy do końca stycznia w zakrystii.
  11. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”; w nim m.in.: jak wychować wierzące dziecko, o ideologii ekologizmu, czy istnieje przeznaczenie i inne. Są też nowe numery czasopism: „Głos Ojca Pio”, „Różaniec”, „Nasza Arka”, „Anioł Stróż”.
  12. Wszystkim życzymy radosnego przeżycia niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.
Our website is protected by DMC Firewall!