OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 23 lutego obchodzimy 7 Niedzielę zwykłą. Kolekta dnia jest przeznaczona na nasz kościół parafialny. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Nieszpory - dziś o godz. 16.30.
  3. Modlitwa Wtorkowej Grupy Modlitewnej - we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
  4. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: jakościowy i ilościowy. Na znak pokuty posypujemy głowy popiołem podczas Mszy św. o godz. 6.30, 8.00,16.30 i 18.00.
  5. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a w dniach 23 do 29 lutego przeżywamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji, choćby na czas Wielkiego Postu i wpisanie swej decyzji do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej przy bocznym ołtarzu. 1 Niedziela Wielkiego Postu - 1 marca - będzie Niedzielą Trzeźwości. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.
  6. W czwartek, piątek i sobotę gromadzimy się na adoracji Najświętszego Sakramentu - czterdziestogodzinne nabożeństwo. Prosimy w te dni o liczny udział w adoracji, by wyprosić dobre, owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej, zakończenie - o godz. 18.00.
  7. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Zalecki za zmarłych na czas Wielkiego Postu można składać w zakrystii. Zaś w każdą niedzielę Wielkiego Postu - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. W tym roku kazania będzie głosił Ks. wikary Rafał Oleksy.
  8. Nauki przedślubne odbędą się w naszej Parafii w dniach: 16, 18, 20 marca o godz. 18.30 w salce domu parafialnego. Przypominamy, że narzeczeni chętni, aby skorzystać z nauk powinni zarezerwować termin na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej.
  9. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”; w nim m.in.: o sensie wielkopostnych umartwień oraz co napisał papież Franciszek w swojej nowej adhortacji. Jest również nowy numer „Małego Gościa” w nim dołączona minilupa „Zobacz więcej”. Nowe numery innych czasopism: „Różaniec”, „Któż jak Bóg”, „Nasza Arka”, „Anioł Stróż”.
  10. Wszystkim życzymy radosnego przeżycia niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.
Our website is protected by DMC Firewall!