OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1 sierpnia obchodzimy 18 Niedzielę zwykłą. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Po każdej Mszy św. przed kościołem - zapowiedziana zbiórka Caritasu na rzecz pomocy poszkodowanym w wyniku nawałnic i burz w Polsce i Europie.
  3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  4. Odwiedziny chorych: w poniedziałek w Jejkowicach, we wtorek w Zebrzydowicach. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii.
  5. W poniedziałek 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny, odmówiwszy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.
  6. Msza św. wakacyjna dla dzieci - w środę o godz. 17.00.
  7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa - po Mszach św. porannych. W sobotę - nabożeństwo wynagradzające: różaniec oraz medytacja.
  8. Rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. Swoje postanowienie można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej przy bocznym ołtarzu.
  9. Kobiety i dziewczęta zachęcamy do pielgrzymowania do Matki Boskiej Piekarskiej w niedzielę 22 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę autokarową z naszej Parafii - w zakrystii. Koszt - 25 zł, wyjazd z parkingu przy ul. Wiatracznej o godz. 6.30.
  10. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in.: kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars - Jan Vianneyʼa, o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła i inne.
  11. Wszystkim życzymy dobrej, spokojnej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wracających z urlopów witamy, wyjeżdżającym życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznych powrotów do domu.