OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 4. grudnia przeżywamy 2. Niedzielę Adwentu. Kolekta niedzieli jest przeznaczona na renowację krypty katowickiej katedry. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Gościmy Ks. dra Krzysztofa Szymańskiego - proboszcza Parafii MB Częstochowskiej na Nowinach, który głosi homilie i przed kościołem prosi o ofiary na rzecz budowy tamtejszego kościoła. Tego dnia świętujemy również wspomnienie liturgiczne Św. Barbary, patronki górników. Msza św. barbórkowa o godz. 9.00. Zapraszamy górników, emerytów górniczych oraz ich rodziny.
  3. Nabożeństwo adwentowe - dziś o godz. 16.30.
  4. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w czwartek. Msze św. o godz. 6.45, 8.00, 16.30, 18.00. Rorat w tym dniu nie będzie. Dzieci zapraszamy na godz. 16.30 - Msza św. w int. naszych Dzieci Maryi z ok. ich święta patronalnego. W tym dniu zapraszamy też do kościoła o godz. 12.00. Będzie okazja uczestniczyć w Godzinie łaski. Jest to czas, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. Do godz. 13.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy tych, którzy pragną wyprosić sobie i innym szczególne łaski Boga.
  5. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego - w sobotę o godz. 10.00 w salce.
  6. Zapraszamy na roraty, codziennie (oprócz sobót i niedziel) o godz. 6.45, a w środy o godz. 17.00.
  7. Zachęcamy do zakupu tradycyjnych świec Caritas na stół wigilijny. Cena: duża - 16 zł, mała - 10 zł. Dochód jest przeznaczony na cele charytatywne Caritasu. Zapraszamy do zakrystii.
  8. Od poniedziałku będziemy zbierać żywność i środki czystości, które zostaną rozdzielone wśród Parafian potrzebujących przed Świętami. Podzielmy się, jak co roku, z tymi którzy mają mniej niż my - to wyraz naszej miłości bliźniego i życzliwości. Dary prosimy składać przy bocznym ołtarzu NSPJ.
  9. Zapraszamy na Msze św. kolędowe z błogosławieństwem domów i mieszkańców poszczególnych ulic do kościoła. Najbliższa Msza św.: wtorek, godz. 18.00 - ul. Niewiadomska, Zielona, Prosta, Łąkowa, Górska, Gajowa, Brzozowa, Pustki. Po Mszach św. będzie też możliwość złożenia ofiary dla naszych ministrantów.
  10. Informujemy, że przyszłoroczna parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górą odbędzie się w dniach od 26 czerwca do 1 lipca 2023 r.
  11. Zachęcamy do udziału w 54. godzinnej modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem w intencji o świętość życia kapłanów i o nowe powołania do służby Bogu i ludziom w dniach 9-11.12.2022 w Kaplicy na Campusie w Rybniku - ul. Rudzka. Plan - w gablotce.
  12. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in. o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. Są też nowe numery innych czasopism: „Głos Ojca Pio”, „Któż jak Bóg”, „Różaniec”, „Anioł Stróż”.
  13. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli, owocnego przeżywania Adwentu i błogosławionego tygodnia.