NOWY NUMER "KRÓLOWEJ KARMELU"

21.07.2019 R.

Drodzy Czytelnicy! Wakacje kojarzymy najczęściej z wypoczynkiem, urlopem, wyjazdem poza miejsce zamieszkania. Wielu z nas czeka na nie przez cały rok. Planujemy, szukamy właściwego czasu i miejsca, wreszcie wy­jeżdżamy. Czy wakacje są rzeczywiście okresem wy­poczynku i nabierania sił? Może ograniczamy się do błogiego lenistwa, bezczynności, szukania spokoju? Czy wracamy z urlopu naprawdę wypoczęci, z no­wymi chęciami do wytężonej pracy? W jaki sposób chrześcijanin przeżywa „czas wolny”? Św. Jan Paweł II mówił: „Trzeba mądrze korzystać z wakacji i ferii, aby służyły dobru jednostki i rodziny przez to, że umożliwiają kontakt z przyrodą, zapewniają spokój, dają czas na kultywowanie zgodnego życia rodzin­nego, na wartościową lekturę i na zdrowe rozrywki, nade wszystko zaś pozwalają poświęcić się w więk­szej mierze modlitwie, kontemplacji i słuchaniu gło­su Bożego” (z rozważania przed modlitwą „Anioł Pański”, 23 lipca 2000 r., Castel Gandolfo). Warto posłuchać Papieża, by wakacje stały się źródłem od­zyskania równowagi fizycznej i duchowej. Ojciec święty mówi m.in. o lekturze. Polecamy gorąco lekturę dobrej książki, może również o te­matyce religijnej. Pamiętajmy też o niedzielnej Eu­charystii, codziennej modlitwie. Jeśli w pobliżu nie ma kościoła można korzystać z transmisji interne­towych. Ktoś przywiązany do naszej Parafii może to również uczynić, nie tylko w niedziele. Łącze znaj­duje się, jako link, na naszej stronie internetowej pa­rafiajejkowice.pl. Na koniec pragnę dołączyć się do życzeń, któ­re Św. Jan Paweł II niegdyś wypowiedział podczas wakacji: „Życzę wszystkim, którzy przebywają na wakacjach, dobrego i owocnego wypoczynku, za­wierzając Maryi, troskliwej Matce, zwłaszcza tych, którzy są najbardziej utrudzeni. Najświętszej Pannie zawierzam także tych, którzy z różnych powodów nie mogli opuścić zwykłych zajęć i codziennego śro­dowiska. Wszystkich zapewniam o pamięci w mo­dlitwie”.

Szczęść Boże. Ks. Piotr Winkler

W numerze:

Trwają wakacje

Wydarzenia i aktualności z parafii

Coroczne spotkanie rodzin w Rudach

Wycieczka młodzieżowa do Międzybrodzia

Maryjna grupa parafialna

Majówka, Bierzmowanie

Bierzmowanie 2019

Jak dobrze wykorzystać wakacyjny czas

Kawały pana kościelnego

Dzieci Fatimskie, siostra Faustyna

Krzyżówka

Zdjęcia z wydarzeń parafialnych

DMC Firewall is a Joomla Security extension!