"KRÓLOWA KARMELU"

15.12.2019 R.

Drodzy Czytelnicy!

Ludzkie życie obfituje w przeróżne wydarzenia. Bywają chwile smutne, bywają radosne. Jedną z tych radosnych jest Boże Narodzenie. Choćby wszystko wokół tchnęło troską i beznadziejnością, ten jeden moment musi napawać optymizmem i nadzieją. Bóg się rodzi! Jezus jest wśród nas! Dla chrześcijanina ta prawda powinna być źródłem radości. W przeciwnym razie nasze chrześcijaństwo nie jest prawdziwe. Warunkiem takiego właśnie przeżycia Narodzenia Pańskiego jest przyjęcie Jezusa w swym sercu. Tu musi być Jego współczesne „Betlejem”. Myśliciel Angelus Silesius pisze: „Choćby Chrystus tysiąc razy rodził się w Betlejem, a nie narodził się w nas jesteśmy zgubieni na wieki”. „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas”. Czy ta Prawda jest Wam bliska? Można się o tym przekonać analizując uważnie swoje przeżywanie Narodzenia Pańskiego.

Kiedy zakończy się ten radosny czas, rozpocznie się „nowe” - kolejny rok naszego życia. Co przyniesiesz Nowy Roku? Jaki będziesz? Takie i podobne pytania stawiamy sobie zwykle pierwszego dnia roku kalendarzowego. Coś „nowego” zazwyczaj rodzi niepewność i niepokój. Być może właśnie dlatego patronką pierwszego dnia Nowego Roku Kościół obrał Najświętszą Maryję Pannę. Ona jest tak bliska losowi człowieka. Ona naprawdę nas rozumie. Ona wspomoże w chwilach trudnych. Warto Jej zaufać, zawierzyć siebie i swój byt. Ks. Jan Drozd stwierdza: „Czcimy Ją w tym dniu z Jej Dzieciątkiem na kolanach, bo jak lepiej podkreślić godność Matki niż z owocem Jej żywota?” Jaki będzie owoc naszego życia w roku 2020? Czy zachowamy swoją chrześcijańską godność? Czy pozostaniemy wierni wyznawanym zasadom? Czy wzrośnie nasza wiara i zaufanie do Boga?

Drodzy czytelnicy „Królowej Karmelu”. Dotknijcie w tym czasie obecności Jezusa, nie zmarnujcie okazji, aby zatrzymać się przy Jego betlejemskim żłóbku. Niech światłość bijąca ze stajenki opromieni Wasze życie. Życząc radosnego przeżycia spotkania z Nowonarodzonym oraz błogosławionego Nowego Roku, zapraszam do lektury.

Szczęść Boże.

Ks. Piotr Winkler

W numerze:

Bóg się rodzi

Wydarzenia i aktualności z parafii

Wielka miłość Boga do człowieka

Misje święte w naszej Parafii

Plan kolęd - cz. II

Warunki zyskania odpustu zupełnego

List od Boga

Rowerowe przygody pielgrzymów

Gotów!

„Puste miejsce przy stole”

Relikwie w naszej Parafii, część czwarta

Turniej ministrantów

Krzyżówka

DMC Firewall is a Joomla Security extension!