AKCJA KATOLICKA

 

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem Katolików świeckich, którzy w zorganizowanej formie ściśle współpracują z hierarchią kościelną w realizacji ogólnego celu apostolskiego Kościoła. Akcja Katolicka włącza ludzi świeckich w budowanie Kościoła Chrystusowego oraz w zorganizowaną misję apostolską. Jest stowarzyszeniem, w którym Katolicy świeccy mogą realizować to powołanie, jakie otrzymali na mocy sakramentów Chrztu i Bierzmowania Stowarzyszenie posiada własny statut. Krajowy Instytut Akcji Katolickiej przygotowuje materiały formacyjne oraz kierunki działania na bieżący rok. Akcja Katolicka realizuje swój cel przez:

- pogłębianie życia religijnego, moralnego, intelektualnego i kulturalnego

- przenikanie wartościami ewangelicznymi życia społecznego

- zajmowanie stanowiska w sprawach publicznych Kościoła, a zwłaszcza reagowanie na zagrożenia wiary i moralności chrześcijańskiej

- kształcenie działaczy katolickich.

Nasza parafialna Akcja Katolicka prowadzi swą działalność od 1996 roku. Liczy 11 członków i grono sympatyków. Organizujemy co roku Wigilię dla osób samotnych, rodzinną pielgrzymkę rowerową do Matki Bożej Pokornej w Rudach. W październiku przewodniczymy modlitwie różańcowej, a na Niedzielę Palmową przygotowujemy rozważania Drogi Krzyżowej, która wiedzie ulicami naszej parafii. Uczestniczymy w rekolekcjach AK w Brennej, Ogólnopolskiej Pielgrzymce AK do Częstochowy oraz w uroczystościach Chrystusa Króla w Katedrze w Katowicach. Bierzemy czynny udział w pracach i spotkaniach Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Katowicach. Staramy się być świadkami Chrystusa na co dzień. Od początku istnienia Parafialnego Oddziału AK asystentem był ks. dziekan Karol Matera. Obecnie jest nim ks. proboszcz Piotr Winkler.

Our website is protected by DMC Firewall!