OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 17 marca obchodzimy 2 Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta niedzieli jest przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.
  2. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - dziś o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 16.30.
  3. Przed kościołem po każdej Mszy św. - zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”, który wspiera finansowo projekty ewangelizacyjne, edukacyjne i medyczne, przedstawiane przez misjonarzy z Polski.
  4. Modlitwa w intencji Parafii - we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
  5. Msza św. szkolna - w środę o godz. 17.00. Po Mszy św. - Droga Krzyżowa dla dzieci.
  6. Spotkanie zelatorów Żywego Różańca - w środę po drodze krzyżowej dla dzieci.
  7. Droga Krzyżowa dla wszystkich - w piątek o godz. 17.30. Zalecki za zmarłych na czas Wielkiego Postu można składać w zakrystii.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na archidiecezję.
  9. Informujemy, że w październiku będziemy obchodzić 70. lecie poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji bezpośrednio przed jubileuszem przeżyjemy tygodniowe misje parafialne. Dlatego w tym Wielkim Poście nie będzie u nas rekolekcji parafialnych.
  10. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Podejmując się tego dzieła otaczamy modlitewną opieką dziecko zagrożone aborcją, którego imię zna jedynie Bóg. W ten sposób możemy ocalić jego życie. W naszej Parafii można przystąpić do tego pięknego dzieła 25 marca, kiedy to będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Deklaracje są dostępne na stoliku z tyłu kościoła. Należy je wypisać, odciąć odpowiednią część i złożyć do koszyczka przy bocznym ołtarzu w dniu uroczystości.
  11. Seans filmu „Szare Anioły” - w poniedziałek 18 marca, o godz. 17.00 w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego (Kampus, ul. Rudzka). Zakup biletów w cenie 10 zł w zakrystii. Są jeszcze dwa bilety.
  12. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”; w nim m.in.: o nowoczesnych formach jałmużny, o papieskich rekolekcjach i inne. Jest też nowy - kwietniowy „Mały Gość Niedzielny”, w nim dodatek - naklejki do kalendarza wielkopostnego.
  13. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.