OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 13 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta dnia jest przeznaczona na archidiecezję. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
  2. Dziś również Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec fatimski z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdego z osobna - o godz. 16.00.
  3. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.
  4. Msza św. szkolna - w środę o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i rodziców.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja w ciszy - od godz. 18.30; Koronka do Miłosierdzia Bożego, Apel Jasnogórski oraz uczczenie relikwii Św. Siostry Faustyny - o godz. 20.50.
  6. Nasz Ks. Senior Eugeniusz Fajkis będzie obchodził swoje urodziny. Solenizanta chcemy polecić Bożej Opatrzności podczas Mszy św. w Jego intencji - w sobotę o godz. 18.00.
  7. „Pośpieszcie o wierni..!”, czyli jejkowicki koncert świąteczny w wykonaniu muzyków naszej Parafii. Chcemy jeszcze raz doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery Bożego Narodzenia. Towarzyszyć nam będą niesamowici wokaliści oraz instrumentaliści. Koncert odbędzie się w niedzielę 20 stycznia po Mszy św. o godz.17.00.
  8. W dniach 1825 stycznia br. odbędzie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan  pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.
  10. Kolędowanie Małemu odbędzie się 27 stycznia. Zapraszamy dzieci uzdolnione muzycznie, grające na instrumentach, śpiewające - do udziału w tym koncercie. Należy zgłosić się w zakrystii podając repertuar.
  11. Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny rodzin. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko w godzinach rannych.
  12. Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek z Rybnika zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką w szkole na dni otwarte w sobotę 26 stycznia o godz. 10.00.
  13. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”; w nim m.in.: o chrzcie jako bramie sakramentów, inne artykuły oraz obrazek z modlitwą męża za żonę.
  14. Wszystkim życzymy radosnego przeżycia niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.