NOWY NUMER "KRÓLOWEJ KARMELU"

23.12.2018 R.

Drodzy Czytelnicy!

Człowiek nieustannie szuka. Celem jego starań bywa szczęście, radość, wielkość, moc. Próbuje też różnych sposobów spełnienia tych dążeń. Pragnie pomocy widząc swą nieudolność i bezsilność. Dziś Chrystus przedstawia swoją propozycję. To dziw­ne, ale właśnie On - małe, słabe Dziecko - chce stać się dla człowieka środkiem osiągnięcia powyższych celów. „Wszystkim tym, którzy je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego”. Te słowa znajdujemy w Prologu ja­nowej ewangelii. Czyż nie jest to wspaniała wieść? W czasach panującego materializmu, kiedy to czło­wiek czyni siebie bogiem, a ludzka cywilizacja wy­daje się chylić ku upadkowi, Mały Jezus kolejny raz wyciąga swe rączki ku światu. Rodzi się, by odno­wić nasze sterane, zmęczone, strapione ludzkie ser­ca. Stąd płynie prawdziwa radość i nadzieja. Ludz­ka natura zostaje odnowiona Jezusową Boskością. Wystarczy tylko przyjąć Nowonarodzonego. Prze­żywając Narodzenie Pańskie i początek nowego 2019 roku, warto pomyśleć o miejscu Boga w swo­im życiu. Czy jest ono pierwsze? Jeśli tak - należy czynić wszystko, by tak pozostało. Jeśli nie - trzeba dokonać przewartościowania tego, co ważne tak, by wszystko Jemu zostało podporządkowane. Czy stać nas na taki wysiłek? Na pewno warto, bo prze­cież każdy zda relację ze swego życia stojąc przed prawdziwym Bogiem twarzą w twarz. Polecam lek­turę nowego numeru naszego miesięcznika, który ukazuje się po małej przerwie. Znajdziecie w nim nieco treści do przemyśleń. Próbujcie dzielić się nimi z bliskimi, rozmawiajcie również na tak waż­ne tematy. Niech nowy rok będzie dla Was okazją pogłębienia swojej wiary i umocnienia innych wła­snym przykładem jej przeżywania. Niech będzie pełen Bożego błogosławieństwa i obecności Matki Najświętszej - naszej przemożnej Patronki. Niech biegnie szczęśliwie i radośnie. Zdrowia i wszela­kich łask w nowym 2019 roku!

Szczęść Boże. Ks. Piotr Winkler

W numerze:

Człowiek nieustannie szuka

Wydarzenia i aktualności z parafii

Adwentowe akcje KSM-u

Jejkowice - Jasna Góra 2018