ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA

Śladami Jezusa i Mojżesza

(12 dni – samolotowo-autokarowa)

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

1 dzień: Spotkanie pielgrzymów na lotnisku Balice w Krakowie o godz. 7.20. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Odlot do Tel Awiwu o godz. 10.20. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 14.45. Hajfa. Góra Karmel – sanktuarium Stella Maris. Zakwaterowanie w Nazarecie.

2 dzień: Góra Tabor – sanktuarium Przemienienia. Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Bazylika i Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa, muzeum franciszkańskie, Nazaret z czasów Chrystusa.

3 dzień: Jezioro Galilejskie. Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha – sanktuarium Prymatu św. Piotra i Rozmnożenia Chlebów. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Płynięcie statkiem po Jeziorze Galilejskim. Tyberiada – kościół św. Piotra i pomnik „Miast Polskich”.

4 dzień: Przekroczenie granicy izraelsko-jordańskiej. Um Qeis (biblijna Gadara). Jerash – jedno z najlepiej zachowanych miast z czasów rzymskich. Zakwaterowanie w Ammanie.

5 dzień: Betania – miejsce chrztu Pańskiego. Góra Nebo – miejsce śmierci proroka Mojżesza. Madaba – prawosławny kościół św. Jerzego, w którym znajduje się słynna mozaikowa mapa
z VI wieku. Zakwaterowanie w Petrze.

6 dzień: Petra – starożytne miasto nabatejskie, słynne „Różowe Miasto” wykute w skale. Zakwaterowanie w Ammanie.

7 dzień: Przekroczenie granicy jordańsko-izraelskiej. Jerycho – panorama Góry Kuszenia. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Panorama klasztoru św. Jerzego w Wadi Qelt. Zakwaterowanie w Betlejem.

8 dzień: Jerozolima. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik i „Grób Dawida”, franciszkańska kaplica „przy Wieczerniku”, kościół Zaśnięcia NMP, kościół św. Piotra „in Gallicantu”. Zwiedzanie bazyliki Grobu i Kalwarii.

9 dzień: Jerozolima. Góra Oliwna: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża, Droga Krzyżowa ulicami Starej Jerozolimy.

10 dzień: Yad Vashem – muzeum martyrologii żydowskiej. Abu Ghosz – jedno z trzech biblijnych Emaus. Lod – grób św. Jerzego. Jafa – kościół św. Piotra.

11 dzień: Pole Pasterzy. Betlejem. Bazylika i Grota Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia i Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

12 dzień: Odlot z Izraela o godz. 6.30. Lądowanie w Krakowie o godz. 9.15 i zakończenie pielgrzymki.

• Codziennie odprawiana jest Msza święta
  • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie
  • Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski; w Jordanii miejscowy przewodnik
  • Kapłani zabierają albę i białą stułę

TERMIN  PIELGRZYMKI

18-29 listopada 2019 roku

CENA  PIELGRZYMKI

400 zł i 1450 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 350 USD)

oraz 100 USD (płatne po przylocie do Izraela)

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 200 zł

ORGANIZATORZY  ZAPEWNIAJĄ

• przelot samolotem na trasie Kraków-Tel Awiw i Tel Awiw-Kraków
  • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)
  • zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)
  • autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych
  • wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim
  • wizę jordańską, opłaty przekroczenia granic, ubezpieczenie, system nagłaśniający
  • przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

BLIŻSZE INFORMACJE

Fundacja  Komisariat  Ziemi  Świętej

Reformacka 4, 31-012 Kraków tel. 12-421-68-06; kom. 666-398-214

biuro czynne: od poniedziałku do piątku: 9.00-16.45

Our website is protected by DMC Firewall!